BOSCH i foki

W czwartek 16.08.2012 na małej plaży w Helu nieopodal fokarium odbyła się współorganizowana przez firmę BOSCH, WWF Polska i portal www.przyjaciel-foki.pl impreza pod nazwą "Ratujmy bałtyckie foki szare". Wydarzenie to wchodzi w cykl imprez edukacyjno - informacyjnych o tej samej nazwie, które latem tego roku odbywają się wzdłuż całego polskiego wybrzeża począwszy od Jarosławca do Krynicy Morskiej włącznie.

Akcja wspierana aktualnie m.in. przez Reni Jusis jest skierowana głównie do najmłodszych i ich rodziców. Ma ona na celu przedstawienie odbiorcom samej postaci foki szarej jako ważnego i od zawsze obecnego mieszkańca naszego morza, a także zwrócenie uwagi na możliwe rodzaje zagrożeń oraz problemy ochrony bałtyckich ssaków. Flagowym symbolem akcji jest wypoczywająca na piaszczystej plaży pokryta białym futrem (lanugo) młoda foka szara.

Imprezy obfitują w zabawy i konkursy z nagrodami dla dzieci; stałym elementem jest malowanie twarzy na podobieństwo pyszczka młodej foki. Należy zwrócić uwagę na interesującą oprawę muzyczną imprezy, dotyczącą bezpośrednio ,,tematyki foczej” i teksty piosenek zawierające instrukcje jak zachować się w przypadku spotkania foki na plaży. Ten ciekawy sposób upowszechniania wiedzy może więc stać się w niedługim czasie stałym elementem nowoczesnej edukacji najmłodszych. Dodatkowo organizatorzy prowadzą kolportaż ulotek i materiałów edukacyjnych.

Stacja Morska Instytutu Oceanografii UG popiera inicjatywę organizatorów i dziękuje za zorganizowanie wydarzenia na rzecz promocji ochrony bałtyckich ssaków.

Tekst i foto: Michał Bała

Obejrzyj galerię zdjęć:

     

     

     

     

     

 


<<< POWRÓT