Oko ryby

Po warszawskiej premierze w dniu 23 czerwca także na Wybrzeżu odbyła się promocja książki pt. „OKO RYBY. IMPRESJE Z PÓŁWYSPU HELSKIEGO”. Wpierw miało to miejsce 20 lipca w hotelu Sheraton w Sopocie, a cztery dni później w Helu, w ramach dorocznych obchodów Dnia Ryby w tym mieście . 

Książka jest duża, piękna plastycznie oraz intrygująca w treści. Łączy etno- i ekologiczne punkty widzenia na historię i przyszłość półwyspowego rybołówstwa. Dostarcza też podstawową wiedzę o najważniejszych łowionych gatunkach ryb i sposobach ich kulinarnego przyrządzania.

Powstała dzięki edukacyjnej pasji Miry Stanisławskiej - Meysztowicz – prezesa Fundacji Nasza Ziemia, która ją wydała w ramach projektu Stowarzyszenia Ekologicznego EKO-UNIA "Bałtyk jest w Polsce. Bałtyk jest w Europie”. Relacje osób w książce występujących spisał redaktor Łukasz Klesyk a opisy ichtiologiczne wykonał Krzysztof E. Skóra. Warstwę ilustracyjną książki zawdzięczamy fotografiom Tomasza Sikory a grafiki ryb autorstwa Andrzeja Krupy przy finansowym wsparciu FISKESEKRETARIATET. Całość wspaniałego projektu oprawy graficznej to dzieło Macieja Buszewicza z warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych.

KES
Foto: Krzysztof Skóra, Paweł Bloch

26.07.2010r.

Obejrzyj galerię zdjęć:

     

     

     

Donatorzy wydania książki:

<<< POWRÓT