Foka na dworcu

Pod hasłem „Foka w stolicy” WWF Polska 25.06.2009r. zorganizował specjalny happening w hali głównej Dworca Centralnego w Warszawie. Na dworcu pojawiła się foka, plażowicze i Błękitny Patrol WWF. Wszystko po to, aby zwrócić uwagę polskich turystów wypoczywających nad Bałtykiem i na Bałtyku na problemy, z jakimi borykają się foki szare.

Happening został zorganizowany w ramach rozpoczynającego się projektu WWF Polska „Wsparcie restytucji i ochrony ssaków bałtyckich w Polsce”. Stacja Morska jest partnerem projektu, zyskuje zatem ważnego sojusznika w badaniach i edukacji, których celem jest ochrona morskiej bioróżnorodności w naszym morzu.

Dworzec Centralny w Warszawie jest miejscem, skąd wielu urlopowiczów wyjeżdża na polskie wybrzeże. Zorganizowana akcja adresowana była do podróżnych wybierających się nad Bałtyk. Rozdawany był „Błękitny poradnik”, który zwracał uwagę na to, jak każdy z nas może przyczynić się do tego, żeby w naszych wodach pojawiło się więcej ssaków morskich, a na polskim wybrzeżu znów bytowały foki.

Przeczytaj więcej o happeningu i projekcie WWF Polska - kliknij

Obejrzyj zdjęcia i film – galeria1,  galeria2,  film

Wkrótce więcej informacji o wspólnych działaniach Stacji Morskiej IO UG w Helu wraz z WWF Polska.

 26.06.2009r.
(PB)

 

<<< POWRÓT