Depka z wizytą w Niemczech

We wtorek 13 lutego otrzymaliśmy informację, iż niemiecka prasa poinformowała w poniedziałek 12 bm. o pojawieniu się w niedzielę 11 lutego na plaży w Graal-Müritz (okręg Bad Doberan) foki szarej. Okazało się, że jest to nasza Depka (na zdjęciu wyraźnie widać literę P na jej lewym boku – znak rozpoznawczy Depki).

W tym roku Depka, która zamieszkuje rejon Niechorza, ma najwyraźniej ochotę na wędrówki. Jak już wcześniej informowaliśmy 1 stycznia pojawiła się Ustce, później zjawiła się na Zatoce Puckiej (Rewa, Mechelinki), aby pod koniec stycznia wrócić do Niechorza. Ostatni raz widziana była w Niechorzu  4 lutego. Od tego czasu nie wiedzieliśmy gdzie jest. Teraz już wiemy, że wybrała się z wizytą do naszych zachodnich sąsiadów.

Marcin Gawdzik

13.02.2007r.

Mapa z zaznaczonym kropką miejscem pobytu Depki 11 lutego br., 

czyli miejscowością Graal-Müritz, która położona jest w okolicach Rostocku.

Poniżej przedstawiamy przetłumaczoną na język polski  informację z gazety OSTSEE - ZEITUNG.

Foka szara z Graal-Müritz

Foka szara pojawiła się niespodziewanie wczoraj na plaży w Graal-Müritz (okręg Bad Doberan). Ten rzadki przybysz, który rozgościł się w pobliżu zejścia na plażę, przez wiele godzin pozwalał podziwiać się spacerowiczom. To, że te zwierzęta wychodzą na ląd jest bardzo rzadkim, jak tu w Graal-Müritz, o ile nawet nie nadzwyczajnym wydarzeniem, mówi Ingo Söllig, inspektor do spraw zwierząt z Ogrodu Zoologicznego w Rostocku. Na razie nie ma powodu do interwencji. W razie gdyby foka potrzebowała pomocy, może zostać przebadana w naszym zoo.

tłum. Joanna Skeris - Gruchal

<<< Archiwum 2007

<<< Historia Depki