Nie topić baterii w morzu

Wszyscy wiemy, że śmieci wyrzucone w miejscach innych niż śmietnik czy wysypisko śmieci, szkodzą środowisku. Niektórzy ludzie jednak nie zdają sobie sprawy, że w ten sposób szkodzą również sobie. Wyrzucane do wody śmieci, trafią prędzej czy później do nas, czy to w mięsie ryb, czy to w smacznym kurczaku który za życia był karmiony paszą rybną. Staramy się zmniejszyć ilość tych zanieczyszczeń poprzez informowanie jak największej liczby ludzi o skutkach bezmyślnego wyrzucania niepotrzebnych już rzeczy.

W piątek 15 grudnia 2006r. odbyło się spotkanie z uczniami helskiego gimnazjum w celu przekazania na rzecz szkoły pojemnika na zużyte baterie. Dzieci dowiedziały się także jak takie baterie mogą zaszkodzić środowisku morza.

Jest to drugi taki pojemnik w Helu. Pierwszy znajduje się przy wejściu do Stacji Morskiej. Pojemniki po napełnieniu będą opróżniane przez firmę „Reba” zajmującą się utylizacją zużytych baterii. W przypadku szkoły będą również przyznawane punkty za każdorazowo napełniony pojemnik. Im więcej punktów tym lepsze i bardziej przydatne nagrody można otrzymać.

Zachęcamy wszystkich dorosłych i dzieci do wyrzucania zużytych baterii do tych dwóch pojemników. Zróbmy to nie tylko aby dostać jakąś nagrodę ale przede wszystkim by chronić nasze środowisko i zdrowie.

Szymon Skura

<<<POWRÓT